تبلیغات
پری برای پرواز
امکانات وب

پری برای پرواز
نماز ، شاید پری باشد برای پرواز به سوی رب . . .
نویسندگان

آورده اند که روزی زن صالحه ای به مجلس واعظی رفت و آن واعظ می گفت هر مؤمن و هر مؤمنه ای که در اول وقت نماز کند و کارهای دنیا نکرده به نماز مشغول شود حقتعالی به نور خود دل او را روشن گرداند و مهمّات دنیا و آخرت او را بسازد و او را از شر نگاه دارد .

آن زن چون حدیث را بشنید همیشه در اول وقت نماز می گزارد .

روزی تنور تافته تا نان بپزد بانگ اذان شنید و کودکی داشت به گریستن آمد و خمیر ترش گردیده بود چنانچه از کنار ظرف بیرون آمده ، آن زن با خود گفت مرا سه کار ضروری پیش آمده هیچ به از آن نیست که همه را بگذارم و اول نماز بجای آورم که رضای خدا در آن است ؛ پس به نماز ایستاد .

شیطان که آن حال را بدید فریاد برآورد یاران او حاضر شده دور او را گرفته و گفتند ای مهربان تو را چه واقع شده ؟ آن ملعون گفت مرا دردسر گرفته از کردار این زن که سجده می کند ! گفتند ای مهمتر چون به نماز ایستاد کودک او را در یان تنور انداز ! پس آن ملعون کودک او را در تنور انداخت او در میان تنور آواز کشید و آواز به گوش مادر رسید ، غم در دلش پیچید و خواست نماز را قطع کند باز در دل گفت روی از خدا گردانیدن از وسوسه شیطان است .

با خاطر جمع نماز را تمام کرده برخاست و به سر تنور رفت و دید به قدرت حقتعالی کودک در میان آتش بازی می کند ؛ پس سجده شکر به جای آورده او را از میان آتش به سلامت بیرون آورد و بعد به پختن نان مشغول شد .

کلیّات جامع التمثیل – صفحه 222

----------------------

ای چنین است با خدا معامله کردن ، اگر یقین انسان به خدا زیاد باشد صد در صد در تمام شئون زندگی مثل این نماز خواندن خواهد بود . و خداوند بندگانش را یاری می کند همان طوری که حضرت ابراهیم علیه السّلام را در آتش نمرود نگه داشت .




طبقه بندی: به روایت داستان،
[ یکشنبه 1390/09/27 ] [ 01:11 ] [ راضیه خدایاری ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

سلام .
من این وبلاگو می نویسم تا شاید حداقل رو خودم تاثیر داشته باشه .

گویم ز امام صادق این طرفه حدیث
تا شیعه ی او به لوح دل بنگارد
فرمود که بر شفاعت ما نرسد
هر کس که نماز را سبک بشمارد

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :